آموزشها و مقالات از سراسر وب
ده روش‌ها برای اینکه مدارک ثبت شرکت خود را ساده‌تر کنید

ده روش‌ها برای اینکه مدارک ثبت شرکت خود را ساده‌تر کنید

هزینه حق الوکاله ثبت شرکت مبلغی است که در جهت پیگیری امور ثبت شرکت تا تحویل آگهی اداره ثبت شامل ورود اطلاعات در سامانه اداره ثبت، هزینه تعیین نام شرکت، تنظیم موضوع فعالیت شرکت، اساسنامه، صورتجلسات هیئت موسسین تا تحویل مدارک به پست و دریافت آگهی تاسیس شرکت. دلیل این عدم اعتماد این است که معلوم نیست شما به عنوان یک شخص کار را به درستی انجام دهید و اگر حق و حقوق و خواسته های کارفرما را رعایت نکنید در حالتی که شرکتی به نامتان ثبت نشده، کار پیگیری برای کارفرما دشوارتر است. در نظر داشته باشید تمام مدارک از طرف سازمان ثبت شرکتها به این آدرس فرستاده میشود. گام هفتم مدارک متنوعی مورد نیاز بخشنامهها و شیوهنامههای اجرایی ثبت شرکتها گرفته شد. در عین حال شرکت یا تغییرات یا تصمیمات آن باید چنان ثبت شود که در معرض ابطال از طریق طرح دعوا نباشد. برای ثبت تغییرات و تصمیمات شرکت ها ، می بایست صورتجلسه ای از تصمیمات و تغییرات مزبور تنظیم شود و در ذیل صورتجلسه اعضا به یکی از سهامداران یا مدیران شرکت یا وکیل رسمی شرکت وکالت بدهند تا از طرف سایر اعضا در اداره ثبت شرکت ها حاضر شده و نسبت به امضای ذیل ثبت تغییرات اقدام نماید.  • مدارک و مراحل ثبت انحلال شرکت

  • تغییر مرکز اصلی شرکت

  • حداقل شش نفر نیروی کاری متخصص به صورت تمام وقت

  • اتصال به سایت گوگل سرچ کنسول

  • ثبت شرکت در کمترین زمان


8- تصویر برابر با اصل مدارک احراز هویت کلیه شرکاء ، مدیران و هیات نظار ( در مواردی که تعداد شرکاء بیش از 12 نفر باشند). بعد از اینکه سازمان مدارک را بررسی کرد موافقت خود را با تأسیس شرکت اعلام می نماید. شرکت های تجاری، شرکت هایی هستند که دارای شخصیت حقوقی می باشند؛ به طوری که می توانند به صورت مستقل، کار و فعالیت تجاری خود را انجام دهند، بدون آنکه به شخصیت شرکای خود وابستگی داشته باشند. همچنین، بسیاری از مجوزهایی که دریافت آن از مراجع و سازمان های دولتی برای انجام فعالیت های مختلف الزامیست در اکثر موارد فقط به شرکت های ثبت شده داده می شود. به صورت کلی شما می توانید شرکت خود را به 7 نوع مختلف به ثبت برسانید اما قطعا استفاده از شرایط ثبت شرکت مسئولیت محدود و سهامی خاص با توجه به طرفداران بسیار بیشتری که دارد می تواند مزیت های بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. 6- استفاده از اسم یا فامیل اشخاص در اسم شرکت ها مجاز نیست. اما در مورد روزنامه کثیرالانتشار ؛ هر یک از اشخاص حقوقی در زمان ثبت موظف به تعیین یکی از روزنامه کثیرالانتشار کشور جهت چاپ آگهی های خود می باشند .


لازم می باشد اما روزنامه کثیرالانتشار حالت عمومی داشته و قابل ارائه به مرجع خاصی نمی باشد اما در عین حال شرکت ها و موسسات ملزم به چاپ آگهی های خود در این روزنامه نیز می باشند. این دفاتر توسط حسابدار نوشته شده و بر اساس اسناد و مدارک موجود تهیه می شود و قابلیت پیگیرد و دفاع بیشتری نسبت به حالت اول دارد. در چنین شرایطی، یعنی اداره ثبت شرکتها با درخواست شما موافقت کرده است که در اینصورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت نیک با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی، برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت مراجعه نماید. سپس با تکمیل نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید ، اطلاعات مربوط به شماره ملی متقاضی، نام متقاضی و نام خانوادگی متقاضی و شماره همراه منقاضی را وارد نمایید. این دسته از شرکت ها ، برای آنکه بتوانند فعالیت اقتصادی داشته باشند ، باید به ثبت برسند . This content has be᠎en cre ated with GSA Con tent Gen erator Dem​ov​ersi᠎on.  • اقرارنامه مربوط به شرکت بازرگانی

  • تصویر از تمامی مدارک شناسایی اعضا در هیئت مدیره شرکت

  • تولید نرم افزار حفظ امنیت اطلاعات مشتریان

  • طریقه ثبت آگهی شرکت در روزنامه رسمی


چنانچه گزینه ایرانی انتخاب شود باید حتماَ شماره ملی وارد شود و چنانچه غیرایرانی انتخاب شود باید شماره گذرنامه وارد گردد. انتخاب شکل شرکت برای فعالیت تجاری به دلایل مختلف صورت می گیرد : ضرورت جمع کردن سرمایه زیاد، جدا کردن دارایی تجاری شخص از دارایی های شخصی او ، ادامه حیات موسسه تجاری بعد از فوت تاجر، تسهیل انتقال دارایی ها از طریق انتقال سهام شرکت به جای انتقال خود دارایی ها، دریافت حقوق و دستمزد از شرکت توسط شریک ( در مقام مدیر ) و در نتیجه استفاده از مزایای بیمه و بازنشستگی. 3. برند شرکتی: یک شرکت که چندین محصول یا خدمات مختلف دارد. با دگرگونی در روابط اقتصادی و اجتماعی و توسعه روابط در زمینه های مختلف و گسترش داد و ستد ، لزوم تعیین حد و حدود قانونی اشخاص و حراست از دارایی و حقوق آنان و ثبت و نگهداری آن ، امر بسیار مهمی است که بر روند زندگی افراد نیز تاثیر می گذارد. این افراد در شرکت شما صاحب نظر و دارای حق امضا بوده و هر تصمیمگیری برای شرکت با توجه به نظر این افراد انجام خواهد شد.


با این وجود، فعالیت های حقوقی و ثبتی مانند ثبت شرکت ، از جمله فعالیت هایی هستند که معمولاَ پیچیدگی های خاصی دارند و به همین دلیل ، افراد متقاضی ثبت، با سوالات و ابهامات متعددی در این زمینه مواجه می شوند. سمت امضاکننده دفتر تعیین می کند که متقاضی از مدیران، شرکا، سهامداران یا وکیل رسمی است. بعد از تسلیم مدارک ثبت شرکت به اداره ثبت شرکت ها، اداره مزبور بررسی اجمالی نسبت به مدارک مزبور به عمل می آورد تا معلوم شود آیا مدارک مطابق مقررات قانون تنظیم شده است یا خیر و چنانچه نقصی در مدارک باشد به متقاضی اعلام تا متقاضی نسبت به رفع نواقص اقدام نماید و در صورت نداشتن نقص و کامل بودن مدارک پس از وصول پاسخ تعیین نام شرکت و پرداخت حق الثبت و حقوق دولتی از طرف متقاضی مفاد شرکت نامه یا اظهارنامه در دفتر ثبت شرکت های تجاری ثبت می شود. پس از امضاء اوراق می بایست سایر مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تکمیل گردیده و به همراه این اوراق پست گردد و بارکد پستی در سامانه درج شود. به این نکته مهم توجه داشته باشید که چنانچه حداکثر 24 ساعت پس از پست مدارک ، بارکد پستی در سامانه درج نگردد پرونده عیناَ عودت می گردد.


شما بعد از ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت در سامانه 3 و پذیرش نهایی 3 روز فرصت دارید که مدارک را تحویل پست بدهید. از تمامی مدارک یک نسخه در پرونده نگه داری می شود و یک نسخه به متقاضی تحویل داده می شود و این پرونده به عنوان سند ثبت شرکت برای نگه داری به اعضای شرکت داده می شود. از این مرحله به بعد کارشناسان راه روشن روزنامه رسمی و آگهی ثبتی شما را از اداره دریافت می کنند و تحویل شما می دهند. البته دفاتر تجاری تنها مختص به اشخاص حقوقی نیست بلکه اشخاص حقیقی که در دسته بندی تجار قرار می گیرند باید دفاتر تجاری را هر ساله دریافت کنند. https://vanak.org/company-registration/ از دریافت رسید پذیرش اینترنتی، مدارک تأیید شده و پرینت گرفته شده از طریق سامانه باید توسط اعضا امضا شود. به طور کلی مدارک اولیه ثبت شرکت عبارتست از : کپی کارت ملی و شناسنامه همه اعضا، گواهی عدم سوء پیشینه هیات مدیره شرکت ، بازرسان و مدیران شرکت ، کپی مجوز یا مدرک تحصیلی با توجه به موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز. ، نامه مدیران ، و نام شرکای ضامن که سمت مدیر دارند. اگر شرکتی که میخواهید به ثبت برسانید شرکت با مسئولیت محدود است تعیین سمت رئیس و مدیرعامل باید انجام شود. Th is po​st w as c᠎re ated  with GSA Content Generator DE MO .


سپس تابعیت متقاضی را تعیین کنید. کارت بازرگانی، ثبت شرکتها، پیشنهاد میکنیم و آنها را اصلاح کنید و شرکت. مرجع مربوطه پس از وصول درخواست ثبت تاسیس، نسبت به بررسی نام های پیشنهادی شخصیت حقوقی اقدام و نتیجه پذیرش و یا عدم پذیرش نام را به نحو الکترونیکی به متقاضی اعلام می نماید. در مرحله اول، نام متقاضی شرکت یا موسسه وارد می گردد. در صورتی که نام ها تایید نشود می بایست مجدداَ نسبت به انتخاب نام شرکت اقدام نمایید و تا زمانیکه موفق نشوید نام مناسبی را ثبت نمایید، ادامه روند ثبت امکان پذیر نیست. با این حال، در هنگام ثبت قانونی شرکت میتوان نشانی و کدپستی یکی از شرکا را در فرمهای مربوطه درج کرد و تا مشخص شدن محل دقیق دفتر شرکت از این آدرس استفاده کرد. 3- آیا می توان آدرس منزل را جهت ثبت شرکت استفاده نمود ؟ در ایران 7 نوع شرکت داریم که در این بین بیشتر شرکتهایی که اداره ثبت اسناد در املاک کشور به ثبت می رسند شرکت سهامی عام و خاص و مسئولیت محدود و تضامنی می باشند. روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران یکی از اداره های زیر مجموعه قوه قضاییه بوده و مرجع صدور تمامی آگهی های رسمی و قانونی کشور می باشد و از این رو تمام اشخاص حقوقی موظف به چاپ آگهی های رسمی خود از ثبت تاسیس تا ثبت هرگونه تغییرات در روزنامه رسمی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.