آموزشها و مقالات از سراسر وب
کارت بازرگانی چیست و چگونه اخذ میشود؟

کارت بازرگانی چیست و چگونه اخذ میشود؟

در این بخش با تمام جزییات مربوط به اخذ کارت بازرگانی آشنا میشویم. این افراد اجازه واردات تجهیزات کارگاهی و مواد اولیه و سپس صادرات پس از تولید را دارند.موردیکارت بازرگان تولیدی برای اشخاص حقیقی/حقوقی که فقط یک‌بار خواهان ترخیص کالای خود هستند صادر می‌شود. کارت بازرگانی نوعی مجوز برای بازرگانانی است که تمایل به صادرات و واردات کالا داشته باشند.

ارائه اظهارنامه ثبت شرکت ها که به گواهی اداره ثبت شرکت ها رسیده باشد .
چنانچه برای راهنمایی و مشاوره رایگان در مورد اخذ کارت بازرگانی و امور مربوطه با متخصصین موسسه ثبتی ونک از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید . اعتبار کارت بازرگانی از زمان صدور کارت به مدت یک سال می باشد که پس از اتمام این زمان قابل تمدید است .

مشاوران ثبت بینش به ارائه مدارک لازم برای اشخاص حقیقی و حقوقی در زیر می پردازد. گاها اشخاصی هستند که تنها یک بار به مجوز ترخیص کالاهای خود از گمرک نیاز دارند در این صورت این اشخاص می توانند با اخذ کارت بازرگانی موردی نیاز خود را بر طرف کنند.
مدت زمان اعتبار کارت بازرگانی بر اساس درخواست متقاضی از یک تا پنج سال است و تنها در صورتی که توسط وزارت بازرگانی تایید شود اعتبار خواهد داشت.

هزینه لازم برای اخذ کارت بازرگانی در تهران چقدر می باشد؟

ثبت نام و تمامی مراحل مختلف ثبت شرکت فوری به صورت آنلاین انجام و پیگیری می شود.
اگر بخواهیم براساس تعریف گمرک کارت بازرگانی را برای شما عزیزان تعریف کنیم باید بگوییم،کارت بازرگانی مجوزی است که دارنده آن چه شخصی حقیقی باشد چه شخصی حقوقی،می تواند با داشتن آن اقدام به تجارت در عرصه واردات و صادرات کالا کند.

این تجارت از ثبت سفارش و ترخیص کالا تا واردات از مناطق آزاد،حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالاهای مجاز را در بردارد.
به علاوه به دلیل سامانه ای بودن هزینه صدور کارت بازرگانی توسط ثبت ایلیا می تواند شامل هزینه اظهارنامه کارت بازرگانی و هزینه های دولتی و تعرفه کلاس توجیهی بازرگانان در اتاق بازرگانی به همراه حق الوکاله موسسه حقوقی ثبت ایلیا می باشد. قانونگذار بعضی از اشخاص را از گرفتن کارت بازرگانی معاف کرده است.
یعنی این افراد برای فعالیت در عرصه ­های مذکور به ارائه کارت نیاز ندارند.

هدف ما ارئه خدمات VIP و مشاوره رایگان به مدیران محترم شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری با بهره گیری از بهترین فناوری های اطلاعاتی، ارتباطی، اتوماسیون و نیروهای انسانی متخصص و کارآمد است.

    • دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری آن به غیر برای استفاده از مزایای کارت بازرگانی را ندارند.
    • به ارائه بهترین خدمات به شکل سود و یا صفحات کارت بازرگانی تمام شود ارائه دو.
    • در صورت داشتن وکیل، ارائه اصل وکالتنامه رسمی لازم خواهد بود.
    • مخصوص شرکت‌­های تعاونی است و از اتاق­‌های تعاون دریافت می­‌شود.
    • سازمان ثبت شرکتها بخشی به نام متقاضی ارائه شود و دارنده آن ممکن است.

درصورت کامل بودن پرونده، از طریق پیامک و پست الکترونیکی به شما اطلاع داده می شود تا با در دست داشتن اصل و کپی مدارک، جهت تکمیل ثبت نام به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، مراجعه نمایید. در گام نهم کلیه مدارک لازم برای اخذ کارت را در سامانه بارگذاری نمایید. ارائه اصل کارت ملی و شناسنامه مدیر عامل برای انجام کارهای برابر اصل شدن و گرفتن کپی کامل از صفحات پشت و روی ان. ۲.در صورت پر بودن صفحات کارت بازرگانی ارائه دو قطعه ارائه یه مدرک تولیری معتبر از یکی از وزارتخانه عکس شش در چهار الزامی میباشد.

کارت بازرگانی حقیقی

آدرس‌های نوشته‌شده در اظهارنامه ثبت‌نام در دفاتر بازرگانی، مفاصاحساب دارائی و سند مالکیت یا اجاره‌نامه باید تجاری و مطابق هم باشد. متولدین سال های 1341 و قبل از آن با ارائه کپی مدرک لیسانس نیاز به کارت پایان خدمت ندارند. مانند هر کار دیگری اخذ کارت بازرگانی و کارت عضویت نیز روال کاری خاص خود را دارد .

ارائه کپی تقاضانامه برای شرکت های با مسئولیت محدود که اداره ثبت شرکت ها را داشته باشد. برای دریافت کارت بازرگانی می توانید از طریق دو سایت اقدام کنید. این دو سایت جزو سریع ترین مسیرها برای دریافت کارت بازرگانی هستند. این موضوع و مالیات اندکی که کشور ترکیه از دارندگان کارت بازرگانی میگیرد، باعث شده است که خیلی ها به فکر اخذ کارت بازرگانی ترکیه باشند. مهم ترین مزیت اخذ کارت بازرگانی در کشور جمهوری ترکیه، انجام معاملات بین الملل و رشد سریع تر سرمایه کشور نسبت به کشور ایران است. و آخرین مدرک مورد نیاز برای این بخش نیز کپی از تمامی صفحات سند مالکیت و یا اجاره نامه مربوط به محل کار مورد نظر می باشد .

مدارك مورد نياز جهت تشكيل پرونده تمديد كارت بازرگانی اشخاص حقيقی

از این نوع کارت می توان برای صادرات و، واردات ثبت نام و علائم تجاری، اخذ ویزا، و…کاربرد دارد. پرینت کد رهگیری منطبق با بند 1-1-4دستورالعمل صدور و تمدید کارت بازرگانی متناسب با رشته فعالیت و کسب و کار تجاری هم لازم است. ارائه قبض فیش­های پرداختی به نام اتاق­های بازرگانی نزد بانک ملی هم باید انجام شود. در صورت داشتن وکیل، ارائه اصل وکالتنامه رسمی لازم خواهد بود.

به صورت غیر حضوری پرونده متقاضیان در اداره بازرگانی مورد بررسی قرار می گیرد. سپس بعد از تکمیل اطلاعات اولیه ، اسکن مدارک و بارگذاری در سامانه بصورت آنلاین انجام دهید. شما اگر در یکی از شهرهای مرزی ایران ساکن باشید می توانید در حد نیازه خود کالا وارد نمایید. ۳- اصل كارت ملي و در صورت داشتن هر گونه تغييرات در مشخصات سجلي اسكن و بارگذاري تصوير شناسنامه از تمامي صفحات الزامي ميباشد. تمامی حقوق طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران برای موسسه خدمات اداری کاج با علامت ثبت شده، محفوظ می باشد. با سلام شما مدرک دیپلم ندارید؟ سابقه کاری با بیمه قابل ارائه می باشد.

برای دریافت تایید صلاحیت مدیران خارجی (ویژه مدیرعاملان غیر ایرانی) به سفارتخانه متبوع مراجعه نمایید. برای تایید فرم تعهد و گواهی امضاء (فرم دال که توضیحی در آن مورد داد شده است) به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه نمایید. برای تایید فرم حساب و حسن اعتبار بانکی (فرم الف) به بانکی که حساب جاری در آن دارید مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.