آموزشها و مقالات از سراسر وب
ترفند هوشمند راهنمای ثبت شرکت b محدودیتی که هیچ کس در مورد آن بحث نمی کند

ترفند هوشمند راهنمای ثبت شرکت b محدودیتی که هیچ کس در مورد آن بحث نمی کند

شرکت مسئولیت محدود، شرکتی متشکل از حداقل دو شریک است که در زمینه امور تجاری فعالیت می­کنند و بدون اینکه سرمایه به سهام تقسیم شود.

مرحله چهارم مشخص نمودن تعداد شرکاء است حداقل دو نفر و برای حداکثری تعداد مشخص وجود ندارد.

مطابق ماده ۴ لایحه اصلاحی قانون تجارت شرکت‌های سهامی اینگونه تعریف می‌شوند:

این هیات باید گزارش سالانه خود را در مورد دفاتر، صندوق و تمامی اسناد به مجمع عمومی تحویل دهند.

برای ثبت شرکت سهامی خاص لازم است حداقل سه نفر سرمایه ای را به تقسیم سهام به اشتراک بگذارند. این اعضاء باید دو بازرس نیز انتخاب کنند که یکی بازرس اصلی و دیگری بازرس علی البدل است.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود به حداقل دو نفر و مبلغ اندکی سرمایه نیاز است. این گونه از شرکت ها در دسته شرکت های سرمایه ای جای می گیرند.

تصمیمات راجعه به شرکت باید به اکثریت الاقل نصف سرمایه اتخاذ شود و اگر در دفعه اول این اکثریت حاصل نشد باید تمام شرکاء مجدداً دعوت شوند و در این صورت تصمیمات به اکثریت عددی شرکاء اتخاذ می شود اگر چه اکثریت مزبور داری نصف سرمایه نباشد، اساسنامه شرکت می تواند ترتیب دیگری برای حد نصاب مجامع مقرر دارد..

در مطالب آموزشی قید کردین که برای ثبت شرکت می توان با ثبت نام در سایت اداره ثبت شرکتها کارها را انجام داد. تاسیس شرکت با مسئولیت محدود موقع ثبت نام باید فرمی را پرینت بگیریم و در دفاتر اسناد رسمی گواهی امضا بگیریم و در سامانه آپلود کنیم.

علاوه بر شرکت سهامی خاص که از رواج زیادی میان کسب‌وکارها برخوردار است، شرکت با مسئولیت محدود نیز از رایج‌ترین شرکت‌های تجاری در حقوق ایران به حساب می‌آید.

زیرا برای موفقیت شما وجود آنها ضروری است و درثبت شرکت با مسئولیت محدود هم وجود یک نفر شریک همانطور که گفته شد اجباری می باشد .

۱۴۰۱/۰۴/۱۵ این افراد مشمول مالیات نمی شود/ سازمان امور مالیاتی کشور بخشنامه صادر کرد

قبل از آشنایی با صفر تا صد مراحل ثبت شرکت، باید بدانید تا زمانی که شرکت به نام شما ثبت نشده باشد هیچ حق و حقوقی نخواهید داشت.

هر شرکت تجاری که در هر زمینه اقتصادی فعالیت داشته باشد، می تواند جزو شرکت های با مسئولیت محدود ثبت شود.

پس از پرداخت مبلغ حق الثبت ، فیش مربوطه را به واحد حسابداری اداره ثبت شرکتها ارائه و واحد مربوطه نسبت به ممهور نمودن ذیل برگ تقاضانامه و درج مبلغی پرداختی و تاریخ و شماره فیش اقدام می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.