آموزشها و مقالات از سراسر وب
بررسی ثبت نام

بررسی ثبت نام

در این مقاله ، چگونگی شرایط و مشاوره تاسیس موسسه یا ثبت شرکت دانش بنیان در ایران را مورد بررسی قرار میدهیم.

۱. اولین گام در جهت ثبت شرکت سهامی خاص انتخاب نام آن است. نام‌گذاری شرکت مقررات روشنی دارد که مهم‌ترین آنها فارسی بودن واژه انتخابی و تکراری نبودن آن است. شما باید پنج عنوان را به ترتیب اولویت در تقاضانامه بنویسند تا کارشناسان اداره ثبت شرکت‌ها آنها را بررسی کنند و یکی از آنها را تایید نمایند.

در شرکت‌ دانش بنیان نوع دوم، دانشگاه‌ها یا موسسات علمی نیز مالکیت دارند

۳. ورشکستگی شرکت: اگر شرکا و سهامدارن شرکت نتوانند سرمایه مورد نیاز فعالیت های شرکت را به دلایلی( چون تحریم اقتصادی، نوسانات بیش از اندازه ارز و دلار و تورم های غیر عادی ) تامین کنند و دچار بدهی های فراوان شوند، مدیران شرکت، در تامین بودجه اولیه دچار مشکلات جدی شده و اعلام ورشکستگی می کنند تا جلوی خسارات بعدی و بدهی های بیشتر را بگیرند.

شما باید به انتخاب نام مناسبی برای شرکت بپردازید که در این جا هم عبارت مسئولیت محدود باید ذکر شود. پس از انجام این مراحل باید مبلغ حق الثبت را بپردازید و تاییدیه مربوط به نام شرکت را بگیرید. در مرحله بعدی مدارک مورد نیاز را به اداره، پست کنید. این مدارک عبارتند از :

سپس می بایست تغییر اطلاعات مورد نظر شرکا ( در صورت تغییر در مدیر یا شرکا شرکت )وارد گردد.

۴. تقسیم اموال باقی مانده شرکت میان شرکا پس از پرداخت کلیه بدهی ها

بعد از منحل شدن، باید کلیه بدهی‌ها و قروض شرکت پرداخت شود و کلیه دارایی‌های منقول و غیر منقول بعد از تصفیه و پرداخت کامل بدهی‌های شرکت بین کلیه سهامداران و اشخاص ذینفع در شرکت، تقسیم گردد.


تشکیل شرکت در این مناطق به علت دسترسی به جاده‌های خروجی تهران بسیار مورد توجه متقاضیان است. معروف‌ترین محله‌ها در غرب تهران نیز شامل گیشا، آریاشهر، شهر زیبا، چیتگر، ستارخان، شهران، طرشت، شهرک اکباتان، تهرانسر، حصارک، آزادی، شهرک امیرکبیر، کن، وردآورد، فردوس و دهکده المپیک می‌شوند.

اطلاعات مربوط به سهام و میزان سهامی که هرکدام از اعضا شرکت به صورت نقدی و غیرنقدی دارند باید ثبت شوند.

ثبت شرکت در تهران دسکتاپ نسخه موبایل تمامی حقوق این سایت برای خبرآنلاین محفوظ است.

مشخصات کامل اشخاص حقیقی و حقوقی با توجه به موارد خواسته شده ثبت شود.

کلیح حقوق این سایت متعلق به موسسه حقوقی ثبت ونک می باشد.

اقرارنامه بازرسان شرکت مبنی بر نداشتن رابطه خانوادگی با مدیران شرکت و دریافت نکردن حقوق از آنها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.