آموزشها و مقالات از سراسر وب
راهنمای قطعی ثبت شرکت

راهنمای قطعی ثبت شرکت

شرکت و ورشکستگی شرکت مشخص شده و در صورت بروز اتفاقاتی از این قبیل زندگی شخصی شما به چالش کشیده نمی شود.

ابتدا نوع شخصیت حقوقی خود را انتخاب کنید. تمامی مدارک هویتی شرکاء یا سهامداران و اعضاء هیات مدیره و بازرسین و هر شخص حقیقی و حقوقی دارای مقام در شرکت را تکمیل شده داشته باشید به سامانه ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری مراجعه کنید.

در مورد حداقل اعضا مورد نیاز برای تاسیس شرکت ها باید خاطر نشان کنم که بسته به نوع شرکت این عدد متغییر است به عنوان مثال در شرکتها ی مسئولیت محدود حداقل دو نفر و در شرکت های سهامی خاص حد اقل سه نفر می بایست به سازمان معرفی و ارائه مدارک نمایند که این افراد میتوانند هم شخصیت حقیقی و هم شخصیت حقوقی داشته باشند.

موضوع فعالیت شخصیت حقوقی به دو دسته مجوزی و غیرمجوزی تقسیم بندی می شود. درصورتی که موضوع فعالیت شخصیت حقوقی مجوزی باشد در ابتدا می بایست مجوز های لازم را اخذ کند.

از جمله خدماتی‌ که توسط شرکت ثبت‌ شرکت آسان ثبت‌ ارائه می گردد، عبارتند‌ از:

هزینه ثبت هر نوع شرکتی متفاوت است . برخی از فاکتورها تعیین کننده هزینه های ثبتی است که در صورت تماس با ما توضیح کامل ارائه می شود .

شرایط ثبت شرکت در ایران با توجه به قانون تجارت حداقل با ۲ شخصیت حقیقی و یا حقوقی امکان پذیر می باشد. انواع شخصیت های حقوقی رایج قابل ثبت به شرح زیر می باشد:

منظور از ارتباط اشخاص با یکدیگر, مشخص بودن وکیل و موکل و قیم قانونی و ولی و … در ارتباط با شرکاء و سهامداران و اعضای شرکت است.

در شخصیت های حقوقی ارکانی جهت اداره شخصیت حقوقی تعیین می شوند و شخصی به عنوان نماینده قانونی و تام الاختیار تعیین می گردد.

شرکت ثبت شرکت آگاه از تعداد زیادی کارشناس و مشاور حرفه ای که دارای اطلاعات کامل و جامع در زمینه ثبت شرکت می باشند و می توانند مراجعه کنندگان خود را در زمینه های مختلف نظیر تامین مدارک مورد نیاز برای تاسیس و ثبت شرکت ها و تغییرات آن ها به همراه کلیه مراحل حقیقی و حقوقی راهنمایی کنند.

مدارک ثبتی شخصیت حقوقی با هم یکسان می باشد و هیچ فرقی ندارد چه نوع شخصیتی به ثبت برسد. مدارک ثبت شرکت به شرح زیر می باشد:

۳- قابلیت دریافت وام و تسهیلات بانکی زیاد از موسسات و بانک های داخلی و خارجی

باید به این نکته توجه شود که ثبت کردن یک شرکت نمی تواند به صورت اختیاری باشد، بلکه اجباری است و قوانین فراوانی برای ثبت یک شرکت تصویب شده است و در صورت انجام عمل خاطی و عدم ثبت یک شرکت، شرکت محکوم به ابطال می گردد و مهر ابطال به سند شرکت زده می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.